SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O. soczewki365.pl

Zakup soczewek kontaktowych - soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne?


Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane jako alternatywa dla okularów. Wiele osób decyduje się na zakup szkieł w Internecie, natomiast należy mieć świadomość, że nie wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu. Trzeba wybrać się do specjalisty, który po przeprowadzonym wywiadzie podpowie, które spośród "kontaktów" wybrać. Uwzględnione muszą być takie czynniki jak: rodzaj wady wzroku, etap choroby oraz prowadzony styl życia. Po wywiadzie lekarskim powinno też odbyć się specjalne badanie, które pomoże dobrać soczewki idealne dla danego pacjenta.

Wyznaczniki przy doborze szkieł kontaktowych

Najbardziej popularnym podziałem, na podstawie którego dobiera się soczewki kontaktowe jest tryb wymiany. W tym wypadku soczewki dzieli się na:

  • soczewki kontaktowe jednodniowe
  • soczewki kontaktowe dwutygodniowe
  • soczewki kontaktowe miesięczne
  • soczewki kontaktowe kwartalne
  • soczewki kontaktowe roczne.

Okuliści i optometryści biorą również pod uwagę inne czynniki, odpowiadające za trafny dobór soczewek kontaktowych. Pierwszym z nich jest idealne widzenie, ponieważ to korekcja wzroku jest podstawowym zadaniem, jakie mają spełnić "kontakty". Drugi czynnik to właściwy materiał, z jakiego szkła są wykonane. To determinuje nie tylko bezpieczeństwo wzroku, ale również komfort użytkowania. Kolejny wyznacznik to stabilność filmu łzowego, niedopuszczająca do przesuszenia się oczu. To wyznaczniki, jakie są ważne dla ekspertów i  z jakich na pewno sami nie zdajemy sobie sprawy. Nie można wobec tego zaniedbać szczegółowego badania przed doborem właściwych soczewek.

Zalety poszczególnych typów soczewek kontaktowych

Przed zakupem soczewek należy poznać zalety poszczególnych ich typów. Aktualnie, coraz rzadziej wykorzystuje się soczewki kwartalne i roczne. W przypadku soczewek jednodniowych przede wszystkim podkreśla się to, że są one komfortowe w użytkowaniu i nie trzeba pamiętać o ich codziennej pielęgnacji. Soczewki dwutygodniowe to alternatywa dla soczewek jednodniowych i miesięcznych, również bezpieczna. Natomiast, ten typ soczewek domaga się już specjalnych czynności pielęgnacyjnych. Soczewki miesięczne są najbardziej ekonomiczne, jednak wymagają dodatkowej, starannej pielęgnacji i zakupu niezbędnych akcesoriów. Już tak krótka charakterystyka pokazuje, że każdy typ może być korzystny, jednak wiele zależy od tego, jaki ktoś prowadzi tryb życia. Będą osoby, które lepiej będą czuły się w soczewkach miesięcznych, a będa i takie dla których ważne będzie okazjonalne nakładanie "kontaktów". Nie bez znaczenia jest to, z jaką wadą wzroku ktoś się zmaga, dlatego to kolejny czynnik, jakim należy się sugerować.

Soczewki kontaktowe - podsumowanie

Podsumowując, każdy typ soczewek ma swoje zalety, jednak warto sugerować się opinią lekarzy co do zakupu właściwego rodzaju. Warto również sugerować się komfortem użytkowania soczewek. Dlatego, warto wyznaczyć czas próbny. Nie można też zapominać o bezpieczeństwie użytkowania. Dlatego, dobrze będzie zapoznać się z ofertą sklepu soczewki365.pl, gdzie znajdują się  bezpieczne, komfortowe i sprawdzone przez ekspertów soczewki kontaktowe.

https://www.soczewki365.pl/

SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O.
Polna 12
55-114 Strzeszów
dolnośląskie
Tel.: +48717345332
NIP: 9151805232
REGON: 368205599